1.MHK Košice - Tatran Prešov 30:31 v 8. kole extraligy mužov

19.10.2005 Celý región

Košice 19. októbra (TASR) - V prvom z dvoch predohrávaných stredajších stretnutí 8. kola extraligy hádzanárov vyhral v regionálnom derby prešovský Tatran na ...
Košice 19. októbra (TASR) - V prvom z dvoch predohrávaných stredajších stretnutí 8. kola extraligy hádzanárov vyhral v regionálnom derby prešovský Tatran na palubovke 1. MHK Košice 31:30.

1. MHK Košice - Tatran Prešov 30:31 (15:15)
Najviac gólov: Kolesár 6/3, Farkašovský 4, Vikartovský 3 - Pekár 7, Fuňák a Tumidalský po 6
Rozhodcovia: Kavulič a Sivák
pok. hody: 4/4 - 0
vylúčení: 6:5
ČK: Pekár po troch vylúčeniach, Pokotulo a Kozlov za hrubé napadnutie (všetci Prešov)
650 divákov

V stretnutí dobrej úrovne domáci v prvom polčasie viedli miestami o päť gólov, no hostia do prestávky stiahli na polčasovú remízu. Po zmene strán sa hra vyrovnala, v 53. min domáci viedli 26:25, potom hostia ušli o štyri góly a to rozhodlo o ich tesnom víťazstve.

Nové Zámky - ŠKP Bratislava 28:27 (12:13)

1. Tatran Prešov 8 6 1 1 238:201 13
2. Považská Bystrica 7 6 1 0 213:181 13
3. Košice 8 6 0 2 231:195 12
4. Nové Zámky 8 3 1 4 223:205 7
5. ŠKP Bratislava 8 3 1 4 222:226 7
6. HC THP Topoľčany 7 1 2 4 181:204 4
7. Hlohovec 7 1 2 4 182:213 4